top of page

Teoretický výcvik

Každý budoucí pilot projde dle svých zkušeností teoretickým výcvikem (45 hodin začátečník, 5 hodin pilot s ULL licencí nebo vyšší) a poté praxí dle osnovy Letecké amatérské asociace (začátečník minimálně 20 letových hodin se 127 starty a přistáními).

Teoretický výcvik probíhá v naší přerovské učebně na letišti a praktickou část poté provádíme individuálně dle časových možností žáků. Samotné teoretické zkoušky probíhají formou testu na počítači.

Bezplatně si lze opakovaně test vyzkoušet ZDE.

Materiály ke studiu naleznete ZDE.

Praktický výcvik

Praktický výcvik zahrnuje minimálních 20 letových hodin dle osnovy Letecké amatérské asociace. Piloti s průkazem ULL a vyšším mají úlevu v navigačních letech, takže absolvují pouze od 15,5 hodiny letů. Každá tréninková hodina je již dohodnuta v individuálním termínu, který vyhovuje budoucímu pilotovi. Sejdeme se v Přerově na letišti a začneme vždy podrobným vysvětlením prováděného cvičení. Poté přikročíme k vlastnímu nácviku, kdy instruktor předvede požadovaný úkon a student jej poté provádí samostatně pod dohledem až do zvládnutí. Takto jdeme po malých krůčcích až k dokonalému zvládnutí létání s vírníkem.

Celkový nálet v tréninku se odvíjí dle schopností každého pilota a bývá obvykle kolem 23-24 hodin. Po výcviku dáváme čerstvým pilotům možnost vzít si jednoho z našich instruktorů na pár prvních hodin do kokpitu za režijní cenu.

Časově výcvik probíhá dle možností budoucího pilota, nejlépe dvakrát týdně. Celkově je “zdravá doba” pro absolvování výcviku kolem dvou až tří měsíců.

bottom of page